29-05-2020 :
Ürünlerin Ortalama Fiyatları ALIM: DANA(KG): 30.00 SATIM: KIRIK BUĞDAY: 1.44 BUĞDAY UNU : 2.24 BUĞDAY KEPEĞİ KABA : 1.25 RAZMOL : 1.29 BONKALİTE : 1.45

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

 

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Adar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
 

Başkanımız mesajında şu sözlere yer verdi: “ Milli Mücadele ateşini yakmak üzere Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100.yıldönümüdür 19 Mayıs.  Türk milleti için bağımsızlığın ne kadar vazgeçilmez olduğu 19 Mayıs 1919’da Samsun’da atılan bir adımın tüm vatan toprağına yayılmasıyla bir kez daha dünyaya gösterilmiştir. Milletimiz her ne şartlar altında olursa olsun, ne bedeli olursa olsun bağımsızlığından vazgeçmemiştir ve bundan sonra da vazgeçmeyecektir. Kıt imkanlarla ve yokluklar içinde;  ama vatan  ve bağımsızlık aşkı ile başlayan Milli Mücadelemiz, Samsun’dan  tüm vatan sathına yayılarak  Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturmuştur. Bu yolda milletimiz büyük fedakarlıklar göstermiş, bedeller ödemiştir. Gazi Mustafa Kemal   bu eşsiz mücadele sonunda kazanılan bağımsızlığı, bundan sonraki nesillere en iyi şekilde taşıyacağına inandığı gençlere armağan etmiştir. Bu miras 100 yıldır en iyi şekilde muhafaza edilmektedir. Bizler de bunu geleceğimiz olan gençlerimize devrederek milletimizin ve ülkemizin ilelebet payidar kalmasını sağlayacağız. Tam bağımsızlığın en temel konularından biri olan güçlü ve bağımsız ekonomi için çalışmaya devam edeceğiz. Çiftçimizle, tüccarımızla, kurumlarımızla birlikte ülkemizin kalkınması ve güçlenmesi için bu yolda emek vereceğiz. Unutulmasın ki Türk Milleti tarihi boyunca hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiş, bağımsızlığından taviz vermemiştir. Bundan sonra da vermeyecektir ve bağımsızlığına halel getirecek unsurlarla mücadeleden kaçınmayacaktır.
 

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin 100. Yıldönümünü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

 

 

Goruntulenme : 367 Tarih : 2019-05-17

Döviz Kurları

 • Alış
 • Satış
 • DOLAR
  6.8138
  6.826
 • EURO
  7.577
  7.5907
Popup